COVID w Domu

A collaborative guide to COVID-19 care

Naprawdę potrzebujemy pomocy

Jeśli ten poradnik wydaje ci się zgrabną i sprawną operacją, to się nie mylisz. Ale jesteśmy małą grupą wolontariuszy, w większości bez wykształcenia medycznego, robimy to ponieważ czujemy, że tych informacji nie ma w jednym miejscu i warto a wręcz trzeba aby taki poradnik pojawił sie naprawdę szybko. Od tygodnia angażujemy się tylko w ten projekt i pomoc w następujących dziedzinach się przyda:

Przekazuj informacje o poradniku!

To jest teraz jedna z najważniejszych spraw, które możesz zrobić, aby pomóc. Tweet o tej stronie i post na Facebooku, Instagramie i informacja gdziekolwiek to jest możliwe. Jeśli jesteś dziennikarzem, to czy mógłbyś wspomnieć o tej stronie w mediach drukowanych lub nadawanych? Jeśli jesteś wpływowcem YouTube, czy mógłbyś poinformować o tej stronie? Jeśli masz doświadczenie w marketingu internetowym, czy mógłbyś zaangażować się w wypromowanie tej strony?

Tłumaczenie

Możemy szybko stworzyć stronę z domeną w Twoim języku i połączyć ją z główną angielską stroną internetową. Jedyne co musisz zrobić, to przetłumaczyć tekst w interfejsie edycyjnym Githuba. Uważamy, że cała strona internetowa w obecnym kształcie (15 marca 2020 r.) może być przetłumaczona w ciągu dwóch do trzech osobodni. Nie musisz być profesjonalnym tłumaczem. Jeśli Twoim językiem jest hiszpański, niemiecki, francuski, portugalski, włoski, holenderski, polski lub rosyjski, możemy skonfigurować Twoją stronę wstępnie załadowaną z automatycznie przetłumaczonym tekstem, który “tylko” musi być poprawiony. (Używamy do tego celu tłumacza DeepL, który jest nieco lepszy niż Google Translate; teksty będą wymagały jeszcze sporo pracy ręcznej, ale to oszczędza czas w porównaniu z robieniem tego wszystkiego ręcznie. Jeśli wasz język ma struktury formalne i nieformalne, staramy się używać języka nieformalnego, również po to, aby pokazać, że jest to wspólny wysiłek.

Chcesz pomóc? Tak! Zapobiegaj podwójnej pracy: nie zaczynaj bez rozmowy z nami. Skontaktuj się z nami już teraz, wysyłając maila na adres team@covid-at-home.info lub dołączając bezpośrednio do zespołowej wideokonferencji. (Staramy się być tam regularnie. Jeśli nas tam nie ma, bądź cierpliwy ktoś za chwilę ołączy).

(Jeśli możesz podać przydatne linki ze swojego kraju z tłumaczeniem, to równiez się przyda).

Pomoc dotycząca treści

Składamy wyrazy szacunku jeśli jesteś lekarzem, pielęgniarką lub urzędnikiem zdrowia publicznego. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach ułatwimy ci pracę. Przeczytaj proszę informacje ze strony i powiedz nam, czy masz jakieś uwagi. Ale to dotyczy także każdego, kto ma coś do dodania. Jeśli chcesz z nami porozmawiać, prosimy albo zgłoś problem, napisz do nas, albo przyłącz się do zespołowej wideokonferencji.

Korekta

zakładamy, że będzie mnóstwo literówek, niepoprawnych zdań czy fraz. Proszę krótko zgłosić problem, a my najszybciej jak to będzie możliwe wprowadzimy korektę.

Medycyna alternatywna

Jeśli chciałbyś nam pomóc z poradami i wskazówkami dotyczącymi medycyny, która nie jest udowodniona według recenzowanych publikacji i/lub nie jest bardzo bezpieczna, to dziękuję, ale nie dziękuję. Proszę, nie obrażaj się, ale covid-at-home stoi dumnie z nauki na ten temat.