COVID w Domu

A collaborative guide to COVID-19 care

COVID-19 dziennik

Poniżej przykład, jak może wyglądać strona pamiętnika w Twoim dzienniku COVID. Wygląda na to, że informacje o pacjentach, które przechowywane są w szpitalach, są bardzo podobne. Może się to wydawać trochę przesadzone, ale pozwala na śledzenie tego, jak ktoś sobie radzi, a następnie (w razie potrzeby wizyty u lekarza lub pójścia do szpitala) pozwoli przekazać wszelkie przechowywane dane w formacie, który będą przydatne dla lekarza. Wystarczy wydrukować po jednej stronie na każdy dzień, kiedy pacjent jest chory. Wydrukuj 20-30 stron aby być przygotowanym. Nie martw się, jeśli nie masz sprzętu do wykonywania tych wszystkich pomiarów. (Taki sprzęt jest dość tani i w obecnej sytuacji nie zaszkodzi mieć go na stanie, zobacz strona z zakupami.)

(kliknij na obrazek, aby otrzymać plik PDF do wydruku)

Jak zacząć

Prawdopodobnie chcesz się temu przyjrzeć i zachować dane w proponowanym formacie, nawet jeśli jako pacjent nie odczuwasz wszystkich objawów choroby. Nie ma znaczenia, czy wypełniasz większość danych, czy też nie wypełniasz ich często, ale jest to dobry moment, aby zrozumieć, jakie są - mniej więcej - poprawne wartości. Kiedy pacjent leży w łóżku i ewentualnie opiekują się nim inne osoby, można dokonywać pomiarów częściej.

Codzienne działania

Na początku każdego dnia wypełniasz informacje (po prawej stronie). Imię i nazwisko, data urodzenia, płeć oraz czy u pacjenta potwierdzono dodatni wynik na obecność SARS-CoV-2, wirusa powodującego COVID-19. Pierwsza poranna czynność, jeśli to możliwe, to ważenie pacjenta, to oczywisty sposób obserwacji ewentualnej utraty wagi. Następnie za każdym razem, gdy wykonujesz pomiary, odnotowujesz czas w górnym wierszu, a pomiary wypełniasz w kolumnie pod spodem. Pozostałe informacje są odnotowane po prawej stronie pod notatkami.

Kiedy sprawy robią się poważne

Jeśli pacjenci stają się poważnie chorzy, przejdź do informacji zawartych w rozdziale “Poziom 4” w głównym tekście poradnika, aby uzyskać wskazówki, kiedy należy wezwać lekarza lub udać się do szpitala. Ten przewodnik, pomoże Ci uzyskać informacje kiedy możesz zostac w domu a kiedy wymaga pobytu w szpitalu. Nie jesteś lekarzem. W każdej sytuacji jeśli nie czujesz się pewnie, wezwij pomoc.